Program

wystawa światła

Światło

czyli o świetle z innej perspektywy

Po zapoznaniu się z różnymi kolorami, których obserwacja jest możliwa tylko dzięki światłu widzialnemu, stanie przed wami nasza druga stała wystawa, poświęcona mu od zupełnie innej strony. Żebyście lepiej mogli docenić, jak ważne jest ono dla nas, postanowiliśmy na sam początek… wyłączyć światło. Wszak wiadomo, że (jak z tą Litwą i zdrowiem) dopiero kiedy coś stracimy uczymy się to cenić, a wzrok jest zmysłem, na którym nauczyliśmy się najbardziej polegać. Wyposażeni w specjalne okulary zanurzycie się w naszą strefę fluo, by zapoznać się z sekretami luminescencji.

Po zwiedzeniu tego iście nieziemskiego krajobrazu będziecie mieć okazję na niezwykłe przeżycia – i fotki – w jednym z naszych dwóch infinity roomów. W nich poczujecie się jakbyście znaleźli się we wnętrzu nieskończonego szklanego labiryntu, choć tak naprawdę otaczają was tylko cztery ściany. Po drodze do drugiego znów wkroczycie w nasz bajkowy las fluo, by dowiedzieć się więcej o sztucznych źródłach światła, a w szczególności o lampach UV i tym, dlaczego otaczający was fluoryzujący pokój wygląda tak niesamowicie.

Następnie wkroczycie w krainę zwierciadeł i luster, by poznać je od podszewki – zarówno te znane nam na co dzień, ze szkła i metalu, jak i te…. naturalne. W tylko w Funzeum dowiecie się jak to jest znaleźć się wewnątrz kalejdoskopu, w którym każda zmiana koloru i kąta padania światła dramatycznie zmienia cały krajobraz. Żeby dać wam odpocząć od tego szaleństwa, zaprosimy was do spojrzenia na bardzo dobrze znaną pyzatą twarz – z zupełnie innej strony. Tak, jak można porównać Ziemię do wielkiego magnesu tak i okrążający ją Księżyc jest w pewnym sensie jednym wielkim zwierciadłem.

liczba eksponatów

18

liczba pokoi

10

liczba scenek do selfie

25

czas zwiedzania

60 minut

Sprawdź
także

Wystawa

koloru

Zapoznaj się z pryzmatem i wyrusz w podróż po tęczy, zanurzając się w każdym z jej kolorów. Wejdź w interakcję z ponad 32 instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i uwolnij swoją kreatywność!

ODWIEDŹ NAS

10% rabatu
kupując bilet przez internet

Odkryj muzeum światła i koloru