WIZYTA

FAQ

Jak długo trwa wizyta?

Bilet uprawnia do zabawy w Funzeum, aż przez 3 godziny, czyli 180 minut. Jeśli nie masz tyle czasu na raz, zapraszamy w odwiedziny więcej razy. Bilet jest stosunkowo niedrogi, a mamy naprawdę dużo atrakcji. Poza tym wizyta w Funzeum uruchamia kreatywność, więc na pewno jeden raz to za mało, aby wykorzystać potencjał wszystkich eksponatów. 

DLA FOTOGRAFÓW

Sesje zdjęciowe można wykonywać w cenie biletu jedynie aparatem z lampa błyskową. By wykonać profesjonalną sesje z użyciem sprzętu, który po rozstawieniu zajmuje miejsce i może wpływać na komfort zwiedzania innych gości, należy uiścić dodatkową opłatę przy kasie za wniesienie sprzętu. By umówić się na sesję już po zamknięciu obiektu, tak aby móc bez przeszkód wykorzystać pełen potencjał naszego Funzeum, z wykorzystaniem dodatkowego sprzętu należy zarezerwować termin mailowo: [email protected]

Najczęstsze błędy pojawiające się podczas wymiany vouchera

a) Brak biletów spełniających kryteria realizacji vouchera:
Klient wybrał nieodpowiednią pozycję cennika (o cenie różnej od wartości realizacji
vouchera, bądź wybranej pozycji nie można wymienić za voucher). Voucher będzie działał tylko
dla określonej pozycji cennika.

b) Nieznany kod vouchera:
Klient zamiast kodu vouchera wprowadził jego numer. Kod vouchera jest 16 cyfrowym
ciągiem znaków i znajduje się pod kodem kreskowym.

PROCEDURY WDROŻONE W ZWIĄZKU Z COVID-19

Zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Ile kosztuje bilet grupowy do Funzeum?

45 zł, przy czym grupa zaczyna się od 15 osób. 

Czy mogę kupić bilety grupowe w kasie?

Jeżeli limit 180 osób na godzinę nie jest wyczerpany, to tak. Ale lepiej zarezerwować przez wizytę przez Internet – w razie czego można ją przebukować. Rezerwując wizytę dla grupy płatności dokonuje się w dniu wycieczki przy kasie.

Czy mogę dokupić bilety indywidualne do posiadanych biletów grupowych?

Tak, jeśli limit 180 osób na godzinę nie jest wyczerpany, to można dokupić dodatkowe bilety, w cenie biletu ulgowego. 

Ile osób minimum musi liczyć grupa?

15 osób. 

Ile rezerwacji grupowych można dokonać jednorazowo?

Nie ma takiego limitu. Trzeba jednak pamiętać, że limit osób na godzinę to 180. Co 15 minut wpuszczane jest 45 osób.

Ilu opiekunów darmowych jest w grupie?

Na każde 10 osób 1 opiekun wchodzi za darmo.

Co mam zrobić, jeśli zgubiłem coś w Funzeum?

Prowadzimy biuro rzeczy znalezionych. Przez 3 miesiące czekamy na właścicieli, potem archiwizujemy znalezione rzeczy. Po zgubę prosimy zgłosić się do dowolnego pracownika Funzeum lub mailowo. 

Czy można cofnąć się podczas zwiedzania do wcześniejszych sekcji?

Tak. Bilet wygasa tylko po upływie 3 godzin od wejścia na teren wystaw i gdy opuścisz Funzeum, cofając się np. do szatni, które są poza strefą zwiedzania. Poza tym możesz swobodnie poruszać się po Funzeum. 

Czy można przyprowadzić dzieci w każdym wieku?

Zapraszamy dzieci w każdym wieku, ale prosimy ich pilnować. Funzeum to, aż 4000 tysiące metrów kwadratowych z mnóstwem kryjówek. Zmęczone maluchy mogą nawet zasnąć w jakimś wygodnym miejscu i będzie je trudniej znaleźć niż zagubione auto na parkingu. 

Czy w Funzeum jest toaleta?

Tak. Również z udogodnieniami dla niepełnosprawnych. 

Czy w Funzeum można coś zjeść, napić się lub kupić pamiątkę?

Jak najbardziej 🙂 Na terenie Funzeum znajdzisz Funcaffe i Funshop. Pamiętaj, że żeby wejść do Funcaffe i Funshopu musisz mieć bilet. Po wyjściu ze strefy zwiedzania nie możesz już wrócić po pamiątki bez nowego biletu. 

Czy można wejść do Funzeum z pieskiem?

Niestety nie 🙁  

Co można robić podczas wizyty w Funzeum?

Przede wszystkim funtastycznie się bawić. Jedyny zakaz, to zakaz zakazywania.  

W Funzeum można dotykać wszystkich eksponatów i wchodzić z nimi w interakcję. Można je przestawiać, wchodzić na nie, wchodzić do środka, huśtać się, siadać na ławkach, rysować w Rysilandii. 

Spektrum barw i światła z różnych źródeł sprawia, że jest to niesamowicie fotogeniczna przestrzeń. Doświadczaj wizyty w Funzeum wszystkimi zmysłami oraz dokumentuj czas spędzony na wystawach na zdjęciach i filmach.

Czy Funzeum posiada parking dla gości?

Funzeum znajduje się na terenie Galerii Europa Centralna w Gliwicach. Goście mogą korzystać z parkingu galerii – za darmo. 

Co można zabrać ze sobą na wizytę?

Jeśli chcesz możesz zabrać ze sobą nawet kanapkę 🙂

Na pewno weź ze są dobry humor, choć ten poprawi Ci się automatycznie, gdy zadziała na Ciebie moc kolorów. Koniecznie weź aparat lub smartfon z dużą ilością miejsca na zdjęcia i filmy. Pamiętaj też o ładowarce lub powerbanku. 

Warto zabrać ubrania na przebranie – podczas jednej wizyty możesz zrobić mnóstwo zdjęć na zapas aby nie martwić się o brak ciekawych fotek i filmów do social mediów. 

Zabierz ze sobą dodatki do zmiany stylizacji, a także gadżety, z którymi chcesz zrobić sobie foto. 

Funzeum ma, aż 4000 tysiące metrów kwadratowych, na których jest mnóstwo gotowych scenografii do funtastycznych fotografii. 

Warto zabrać ze sobą też, np. leki, które musisz przyjmować o stałych porach lub doraźnie Nie zostawiaj ich w szatni, bo ta znajduje się poza strefą zwiedzania. Jeśli wyjdziesz z Funzeum, np. do szatni, będziesz musiał kupić kolejny bilet, żeby ponownie wejść na teren wystaw.

Czy są bilety na dzisiaj/jutro?

Bilety można kupować na bieżąco – jeśli są miejsca. Wprowadziliśmy limit 180 osób na godzinę, żeby nie było tłoku i każdy mógł swobodnie korzystać z atrakcji Funzeum. Nie powinno być problemu z wejściem na bieżąco, ale jeśli obawiasz się, że będziesz musiał czekać na swoją kolej, zarezerwuj bilet przez Internet.

Czy bilety można kupić w kasach?

Tak

Czy można płacić w lokalu kartą kredytową?

Tak, zarówno w kasie, w Funcafe i w Funshopie, można płacić niemalże każdą kartą płatniczą.

Ile kosztują bilety wstępu?

Aktualne ceny biletów można sprawdzić w zakładce cennik.

Czy mogę przebukować bilet?

Tak, jednak jedynie gdy jest on zakupiony przez internet oraz przed upłynięciem daty i godziny wybranej na bilecie. Możliwość przełożenia biletu jest uzależniona od dostępności biletów w wybranym nowym terminie. Bilet można przebukować jednorazowo.

Czy mam kupować bilet dla niemowlaka?

Tak, bilet dla dzieci do 100 cm kosztuje zaledwie 1zł (w weekend 5zł)! W dodatku miejsca jest tyle, że można wjechać do Funzeum z wózkiem. Dla odmiany, zamiast na spacer do parku, zapraszamy na spacer do Funzeum. 

Czego nie można zabrać ze sobą na wizytę?

Zwierząt. Niestety 🙁 

Czy Funzeum posiada atrakcje i animacje dla najmłodszych?

Tak. Mamy kilka wewnętrznych placów zabaw, które spodobają się dzieciom od kilku do kilkunastu lat. Dla najmniejszych maluchów mamy bezpieczną przestrzeń, tzw. strefę 2-latka, ale młodsze dzieci też mogą się tam bawić. Wyposażyliśmy ją w bezpieczne akcesoria. 

Na terenie Funzeum jest też mnóstwo atrakcji multimedialno-sensorycznych, które zachęcają do bawienia się nimi. Mamy 12 metrowe pianino podłogowe; świecące heksagony, z których można ułożyć napisy lub obrazki; grającą i podświetlaną podłogę do tańca; Rysilandię, w której rysunki ożywają. 

Jakie są godziny otwarcia Funzeum?

W tygodniu pon-pt 10:00-19:00, w weekendy sob-ndz 9:00-20:00. Chyba, że robimy wydarzenie specjalne. np. walentynki, girls night only, andrzejki itp. Zapisz się na newsletter i obserwuj nas w social mediach, żeby dostawać powiadomienia o eventach specjalnych. 

Czy można publikować zdjęcia zrobione w Funzeum?

Tak. Będzie nam przemiło. Jeśli oznaczycie Funzeum lokalizacją lub hashtagiem. Chętnie pokażemy Wasze kreatywne fotki na naszym profilu. Jesteśmy na TikToku, Facebooku i na Instagramie. Zapraszamy do obserwowania 🙂 

EKSPOZYCJA
STAŁA

wystawa

KOLORU

Odkryj każdy kolor tęczy uwalniając swoją kreatywność. Na wystawie kolorów zapoznasz się z pryzmatem oraz wyruszysz w podróż po tęczy. W każdym kolorowym pokoju poznasz interaktywne oraz multisensoryczne eksponaty! To nie tylko zwiedzanie przez oczy, tutaj masz szansę użyć prawie każdego zmysłu: wzroku, dotyku, węchu i słuchu!

wystawa

ŚWIATŁA

Od świecących elementów przez planetarium aż po przeróżne lustra – poznaj tajemnice od zupełnie nowej strony, zanurz się we własnych odbiciach, zagub się w magicznej fluo dżungli lub wejdź w głąb kosmosu. Na wystawie światła poznasz tajniki światła niewidzianego oraz historię luster.

ODWIEDŹ NAS

Kup online
taniej niż w kasie
nawet do 15%!​