Edukacja

zanurz się w świecie Funtazji

Edukacja

Funzeum w Gliwicach to multisensoryczna wystawa światła i koloru.

Zajmujący niemal 4000 metrów kwadratowych wyjątkowy pod każdym względem obiekt w Centrum Handlowym Europa Centralna inspiruje, bawi i pobudza kreatywność. KIlkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło pozwoli wejść w kontakt ze sztuką – dosłownie! Cały obiekt zaplanowany został tak, by dostarczył właściwej dawki zabawy i wiedzy osobom w każdym wieku – od najmłodszych, po najstarsze. Stojąc na przekór muzealnym zakazom i nakazom, Funzeum zachęca by puścić wodze wyobraźni i wyjść poza sztywno narzucone nam ramy.

Głęboko wierzymy, że aby obudzić prawdziwe zainteresowanie wystarczy czasem dosłownie jedna iskra. Dlatego też tak przygotowaliśmy nasz obiekt, by jego zwiedzanie stało się niezapomnianym przeżyciem, dostarczającym dokładnie tyle wiedzy, by zaciekawić i nie zanudzić. Stawiamy przede wszystkim na interaktywność i zachęcenie młodych ludzi do aktywnego zwiedzania naszych wystaw. Jak każda dobra przyprawa, wiedza podawana jest tu z umiarem, ale w proporcjach dobranych tak, by pobudzić głód wiedzy i zachęcić do dalszego zgłębiania tematów już po zakończeniu zwiedzania.

Kolor i światło

Zwiedzając nasze stałe wystawy „Kolor” oraz „Światło” uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z tytułowymi tematami, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Prezentujemy je pod kątem nauk takich jak: fizyka, biologia historia i sztuka, starając się nadać szerszy kontekst tematom.

Podczas, gdy tradycyjne zajęcia szkolne dostarczają wiedzy najskuteczniej uczniom, którzy są słuchowcami i wzrokowcami, trzeci (wg. modelu VAK) rodzaj uczniów, czyli kinestetycy/czuciowcy, często zostaje w tyle, ze względu na ograniczenia aktualnie przyjętego modelu edukacyjnego. To właśnie do nich najbardziej przemówi wizyta w Funzeum – tutaj będzie można wszystkiego dotknąć i wypróbować. A ponieważ mało kto jest wyłącznie wzrokowcem lub słuchowcem, również reszta skorzysta na takiej odmianie, przy okazji doskonale się bawiąc.

EKSPOZYCJA
STAŁA

wystawa

KOLORU

Zapoznaj się z pryzmatem i wyrusz w podróż po tęczy, zanurzając się w każdym z jej kolorów. Wejdź w interakcję z ponad 32 instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i uwolnij swoją kreatywność!

wystawa

ŚWIATŁA

Od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła – poznaj światło od zupełnie nowej strony, zanurz się we własnych odbiciach, wejdź do środka kalejdoskopu lub zagub się w magicznym fluoryzującym lesie!

Sprawdź naszą ofertę zwiedzania!

ODWIEDŹ NAS

10% rabatu
kupując bilet przez internet

KUP BILET ZA BON TURYSTYCZNY