Wanna/Disco

Doświadczyłeś już kiedyś leżenia w wannie ale zamiast wody było coś innego? W funzeum możesz położyć się do wanny pełnej kulek i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie!

Infinity Room

Na naszej wystawie infinity dzieci oraz dorośli mogą zobaczyć nasze dwa pokoje, które odzwierciedlają kalejdoskop, innymi słowy są to pokoje gdzie lustra są ułożone w odpowiedni sposób by iluzja nigdy się nie kończyła.

Kalejdoskopy

Ta interaktywna atrakcja pozwala dzieciom stworzyć swój własny kalejdoskop. Przy użyciu kolorowych kamyczków, plastikowego pojemnika, luster oraz z małą pomocą pracownika dzieci mają możliwość zobaczyć swój wcześniej ułożony wzór w kalejdoskopie a przy tym dowiedzieć się jak działa taki kalejdoskop.

Iluzje optyczne

Wykorzystując narzędzia optyczne oraz lustra na tej ekspozycji będziesz mógł doświadczyć klasyczne iluzje jak na przykład True mirror lub Anamorfozę.

Optyka

Na tej wystawie dowiesz się jak działa mikroskop, oraz będziesz miał możliwość zobaczyć czym jest polaryzacja i załamanie światła.

RGB

W tym pokoju mamy okazję zobaczyć zjawiskowe obrazy i doświadczyć jak na naszych oczach zmieniają się w inne wersje przy użyciu światła.

Rentgenoluminescencja

Ta ekspozycja przedstawia jak działa promieniowanie rentgenowskie, kto je wynalazł oraz pokaże nam jak wyglądają prawdziwe zdjęcia rentgenowskie.

Historia lamp

Tutaj dowiesz się jakie było pierwsze źródło światła i jak z upływem czasu zaczęło ewoluowywać. Zaczynając od ogniska kończąc aż po Diody LED.

Planetarium

Na tej ekspozycji dowiesz się dlaczego niebo jest niebieskie a przy zachodzie/wschodzie słońca zmienia kolor, doświadczysz jak działają fazy księżyca oraz co charakteryzuje każdą planetę w naszym układzie słonecznym.