WYSTAWA ŚWIATŁA

CO ODKRYJESZ

Światło

czyli o świetle z innej perspektywy

Po zapoznaniu się z różnymi kolorami, których obserwacja jest możliwa tylko dzięki światłu widzialnemu, stanie przed wami nasza druga stała wystawa, poświęcona mu od zupełnie innej strony. Abyście lepiej mogli docenić, jak ważne jest ono dla nas, postanowiliśmy na sam początek… wyłączyć światło. Wszak wiadomo, że (jak z tą Litwą i zdrowiem) dopiero kiedy coś stracimy uczymy się to cenić, a wzrok jest zmysłem, na którym nauczyliśmy się najbardziej polegać. Wyposażeni w specjalne okulary zanurzycie się w naszą strefę fluo, by zapoznać się z sekretami luminescencji.

Ostatnim przystankiem jest kraina luster i zwierciadeł, by poznać je od podszewki – zarówno te znane nam na co dzień, ze szkła i metalu, jak i te…. naturalne. Tylko w Funzeum dowiecie się jak to jest znaleźć się wewnątrz kalejdoskopu, w którym każda zmiana koloru i kąta padania światła dramatycznie zmienia cały krajobraz. Po zwiedzeniu tego iście nieziemskiego krajobrazu będziecie mieć okazję na niezwykłe przeżycia – i fotki – w jednym z naszych dwóch infinity roomów. W nich poczujecie się jakbyście znaleźli się we wnętrzu nieskończonego szklanego labiryntu, choć tak naprawdę otaczają was tylko cztery ściany.

Zaczynając od emitujących światło minerałów oraz istot żywych, wejdziecie do magicznego miejsca gdzie do rysowania nie są potrzebne kredki, wystarczy wam światło. Wyposażeni w latarki możecie ponieść się emocjom i rysować bez przerwy. Kolejnym przystankiem jest fluo dżungla, gdzie poznacie tajniki świecących elementów pod lampą UV. Wychodząc z wystawy fluo przejdziecie przez serię pokoi, które odpowiedzą na wasze niewyobrażalne pytania, zaczynając od planetarium, przechodząc przez historię lamp kończąc na wystawie Rentgena i RGB.

liczba eksponatów

34

liczba pokoi

13

liczba scenek do selfie

25

czas zwiedzania

60 minut

Mapa wystawy światła

Sprawdź
także

Wystawa

koloru

Odkryj każdy kolor tęczy uwalniając swoją kreatywność. Na wystawie kolorów zapoznasz się z pryzmatem oraz wyruszysz w podróż po tęczy. W każdym kolorowym pokoju poznasz interaktywne oraz multisensoryczne eksponaty! To nie tylko zwiedzanie przez oczy, tutaj masz szansę użyć prawie każdego zmysłu: wzroku, dotyku, węchu i słuchu!

ODWIEDŹ NAS

Kup online
taniej niż w kasie
nawet do 15%!​